Hakkımızda

RSH AEGEAN İNŞAAT TİC. A.Ş.


"Hiçbir resim her gün gördüğümüz tabiat tablosu kadar güzel olamaz."

Doğanın eşsiz güzelliği onun en yalın halini koruyarak sağlanabilir. Doğa, bu güzellikle bizi kendisine bağlayarak, çevresel sürdürülebilirliğin farkındalığıyla onu sizlere sunmamıza ikna etti.


Ben çok küçük yaşlarda Hollanda’ya geldim. Burada aldığım tıp eğitimi ve mezuniyetimin ardından Hollanda’da hekimlik yaparak hayatıma devam ediyorum. Yaşadığım yerden kendi coğrafyama baktığımda doğanın büyüleyici olduğu kadar sağlıklı yaşam için de kaçınılmaz bir gereklilik olduğunu düşünüyordum. Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız pandemi süreci ile doğa, ona olan ihtiyacımız ve sorumluluğumuzu bize bir kez daha gösterdi.

2006 Yılında her geçen gün beni doğaya yaklaştıran hislerim, yolumu Ege’nin hiç bilmediğim saklı bir cennetine, Akbük`e düşürdü. Akbük’ün beni doğası ile büyülemesinin yanında soluduğum havanın fiziksel ve mental sağlığımda bıraktığı pozitif etkiyi daha ilk andan hissetmeye başladım. Bu eşsiz tepedeyken doğanın en yalın ve vazgeçilmez halinin şüphesiz kentleşmeden uzak alanlarda olduğunu bir kez daha anlamıştım. Heraklitos’un ‘’Doğa Saklanmayı Sever’’ haklılığıyla Ege’nin masmavi denizini karşıma alarak tüm kokusunu içime çekip doğanın keyfini sürerken bu gizli cennetin beni defalarca daha buraya çekeceğinden emindim.

Yıllar önce bir yaşam alanı arzusu ile bu araziyi alırken asıl amacım, bu kusursuz güzelliği kendi dinginliğiyle öylece bırakarak modern yaşam gereksinmelerini doğayı hoyrat kullanmadan sağlayabilmekti. Arazinin sırtını doğaya vermiş yüzünü de denize yöneltmiş olması kuşkusuz benim için en mükemmeliydi.

2006 yılından bu yana ısrarla bu eşsiz konumda eşsiz yaşam alanları yaratmak istedim. Ancak böylesi bir doğa koşullarında pek de kolay olmayacağını öğrendim. Bu isteğimi yerine getirebilmek için öncelikle hem profesyonel hem de benim gibi düşünen, doğayı en az benim kadar seven ekip arkadaşlarına ihtiyacım vardı. Birlikte çalışmaya karar verdiğimiz ekiple uzun uzun düşüncelerimi ve isteklerimi konuşup tartıştık. Geldiğimiz noktada sizler için doğanın en yalın halini koruyarak, birbirinin özeline dokumayan, birbirinin göreceği güzellikleri engellemeyen 11 ayrı ünite inşa ettik. Doğanın kendi çizgisinde çıkmadan yamaçlı yerleşim tekniğiyle nereye dönsen eşsiz bir mavilikle karşılaşacağınız, baktığınız her yerde yeşilden bir ton göreceğiniz benzersiz bir tasarım yarattık.

Doğanın şifalarından yaralanmak üzere sizleri bu gizli tepede inşa ettiğimiz rüya gibi bir yaşam deneyimine davet ediyorum.

Dr. Hayri HORTOĞLU